Projekti meeskonnal on 2 peamist eesmärki:
- Õpioskuste koolituste lõpetanute õpirännete korraldamine nende konkurentsivõime tõstmiseks - 3 õpirännet kaasates kokku 24 täiskasvanud õppijat.
- Organisatsiooni suutlikkuse suurendamine pakkumaks kvaliteetseid, paindlike ja õppija-keskseid õpirändeid täiskasvanute konkurentsivõime tõstmiseks.
Projekti raames kavatseme ellu viia 3 õpirännet kaasates 24 osalejat ja 6 koolitajat. Iga õpiränne kestab 6 päeva, millest 2 päeva sisaldavad töövarjutamist vastavalt osalejate isiklike ja tööalase vajadustele ja huvidele. Õpe toimub nii digitaalselt kui ka sihtriikides kohapeal.
Õpirände täpne tegevuste kava sihtriigis planeeritakse peale osalejate valikut vastavalt osalejate vajadustele, kogemustele ja huvidele ja sisaldavad järgmised kohustuslikke elemente:
Elukestev õppimine kui mõtteviis
Õppimise mõtestamine
Informatsiooni otsing ja kriitiline mõtlemine
Enesejuhtimine
Enesereflekstioon
Teadveloleku-praktikad enda heaolu ja vaimse võimekuse eest hoolitsemiseks
Koostöö grupikaaslastega ja inimestega väljaspoolt oma õppeeesmärkide saavutamiseks
Ajaplaneerimine
Oma edasise arengu kavandamine
Enesehindamine ja tagasiside
Projekti tegevuste tulemusena on kasvanud osalejate teadlikkus haridustee jätkamise võimalustest ning paranenud valmisolek ja suutlikkus kohaneda tööelus ja ühiskonnas toimuvate muutustega. Paranenud oskused ja suurenenud valmisolek edaspidi elukestvas õppes osaleda suurendab täiskasvanute paindlikkust tööturul.
Suureneb koolitajate valmisolek ja toimetulek madalamate oskustega täiskasvanute sihtgrupiga tegelemisel ja nende õppimisoskuste arendamisel.
Suureneb ka organisatsiooni suutlikkus pakkuda kvaliteetseid, paindlikud ja õppija-keskseid õpirändeid täiskasvanute konkurentsivõime tõstmiseks.